AC Çift Bant Tavana Monte PoE Access Point
CAP1200
Modern İşletmeler için Güçlü ve Çağdaş Çözüm
 • 802.11AC Çift Bant Yüksek Hızlı
 • Kolay Kurulum
 • Kompakt ve Dayanıklı Muhafaza
 • Yüksek Yoğunluklu Kullanım için Tasarlandı
 • Güvenlik Yönetimi için çoklu SSID'ler
 • Hızlı Dolaşım
 • Geniş Kapsama Alanı ve Yüksek Hassasiyet
 • Kusursuz Mobilite
 • Ethernet üzerinden Güç
 • Dahili RADIUS Sunucu
 • İş Ortamları
 • Merkezi Yönetim
 Taiwan ICT Month Innovative Elite 2014 Golden AwardsModern İşletmeler için Güçlü ve Çağdaş Çözüm

CAP1200, 1200Mbps kablosuz erişim hızlarına çıkabilen en yeni IEEE 802.11ac teknolojisine sahip modern işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış güçlü kablosuz bir çözümdür. Endüstriyel kalitede performans ve yapı kalitesi kullanıcı dostu işletim, çok hızlı kablosuz erişim hız, kapsamlı özellikler ve pratik, tavana montaj tasarım ile birleşerek işletmeler için ideal çift bantlı bir çözüm üretmektedir.

Güvenlik, esneklik ve hız isteyen işletmeler için– Edimax Pro serisinin iş yerlerinden okullara, kampüslere, otellere ve hastanelere kadar çok çeşitli bir potansiyel uygulama aralığı bulunmaktadır. 100 eş zamanlı kullanıcıya kadar çıkabilen yüksek yoğunluklu kapasite, BYOD (Kendi Cihazını Getir) iş yerleri veya yüksek kullanıcı ve kablosuz cihaz hacmine sahip diğer ortamlar için idealdir. Çoklu SSID'ler farklı bölümler veya kullanıcı grupları için yapılandırılabilir ve bir dahili RADIUS sunucu, çoklu erişim noktalarının merkezi olarak yönetildiği ölçeklenebilir bir AP dizi mimarisiyle ek doğrulama olanağı sunar. Erişim noktaları arasında kusursuz geçiş sağlamak için hızlı dolaşım, Ethernet üzerinden Güç (PoE) desteği ve sezgisel web-tabanlı yönetim arayüzü, şirketlerin MIS bölümleri ve ağ yöneticileri için dağıtım esnekliği ve kapsamlı yönetim seçenekleri sunar.

Performans ve güvenlik işiniz için kritik önem taşıyorsa, sektörünüz için geliştirilmiş ürünlere ihtiyaç duyarsınız. Edimax Pro serisi işinizde size yardımcı olmak üzere tasarlanmış olup güvenliği ve etkinliği garanti ederek her gün ihtiyaç duyduğunuz bağlantıyı sunmaktadır.


TEMEL ÖZELLİKLER
 • 802.11AC Çift Bant Yüksek Hız: 1200Mbps kablosuz hız ile IEEE 802.11ac eş zamanlı çift bant.
 • Kolay Kurulum: Kolay kurulum kitiyle tavana montaj ve T-ray montaj tasarımı.
 • Kompakt ve Dayanıklı Muhafaza: UL94-5VB alev geciktirici plastik muhafaza ile ultra ince tasarım.
 • Yüksek Yoğunluklu Kullanım için Tasarlandı: Aynı anda yüz tane kullanıcıyı destekler, kalabalık ortamlar ve BYOD (Kendi Cihazını Getir) iş yerleri için idealdir.
 • Güvenlik Yönetimi için çoklu SSID'ler: 32 SSID'e kadar destekler (16 x 2.4GHz & 16 x 5GHz) Çoklu bölümler, kullanıcı grupları, müşteriler ve misafirler için idealdir.
 • Hızlı Dolaşım: AP'ler arasında gecikme veya kesinti olmadan kusursuz bir şekilde dolaşır, video ve ses yürütme uygulamaları için en iyi performansı sağlar.
 • Geniş Kapsama Alanı ve Yüksek Hassasiyet: Büyük alanlarda geniş kapsama aralığı için ayarlanabilir RF çıkış gücü ve yüksek alıcı hassasiyeti.
 • Kusursuz Mobilite: Genel kapsama alanı sağlayan klasik AP'lere göre 1,5 kat daha fazla kapsama alanı sunar böylece işletme ortamlarındaki Wi-Fi cihazları için kusursuz bağlantı sağlar.
 • Ethernet üzerinden Güç: Dahili güç adaptörünün yanı sıra IEEE 802.3af PoE'yi destekler.
 • Dahili RADIUS Sunucu: 256'ya kadar kullanıcı hesabı yönetilebilir.
 • İş Ortamları: SMB'ler için temel tercih. İş yeri, otel, toplantı odası, okul, kampüs, belde, perakende ve diğerleri gibi çeşitli ticari uygulamalara uygundur.
 • Merkezi Yönetim: Edimax Pro Network Management Suite (NMS) kolay ve sezgisel web-tabanlı merkezi bir yönetim paketidir ve AP dizi mimarisini destekler.


 


Edimax CAP1200 2 x 2 AC Dual-Band Ceiling-Mount PoE Access Point1200Mbps Yüksek Hızlı Çift Bant 11ac ile Yüksek Performanslı Tasarım
Gelişmiş teknoloji IEEE 802.11ac kablosuz teknoloji, günümüzün hızlı hareket eden modern işletme ortamlarının ihtiyaç duyduğu Giga düzeyinde yüksek Wi-Fi hızları sunar. Ve eş zamanlı 2,4GHz & 5GHz çift bant kapsama alanı, mobil merkezli işletme üretkenlik uygulamaları için maksimum verimlilik anlamına gelmektedir. 2,4GHz üzerinde 300Mbps ve 5GHz bant üzerinde 867Mbps'ye kadar çıkan hızlarda bant genişliği açısından en yoğun işlemler bile kolaylıkla yönetilebilmektedir, ses, görüntü ve sesli uygulamalar için mükemmeldir ve klasik 802.11n Wi-Fi sisteme göre ciddi oranda daha hızlıdır. Ek olarak Edimax Pro serisi ürünlerde, katı hal olmayan klasik alternatif kapasitörlere göre ciddi ölçüde daha uzun kullanım ömrü sağlayan katı hal kapasitörler gibi diğer yüksek performanslı tasarım özellikleri de bulunmaktadır; katı hal kapasitörler daha az ısı üretir ve daha fazla stabilite sunar. Dayanıklı, sağlam ve iş ortamları için hazır.​Geniş Kapsama Alanı ve Çoklu SSID'ler
Ayarlanabilir RF çıkış gücü ve yüksek alıcı hassasiyetine sahip Edimax Pro erişim noktaları en çok ihtiyaç duyulan yerlerde geniş kapsama alanı sağlayacak şekilde donatılmıştır. İş yerlerinin bulunduğu katlar, mağaza katları, hastane koğuşları veya konferans salonları gibi büyük alanlara uygundur, personelin ve sistemlerin verimli bir şekilde işlemek için ihtiyaç duydukları kablosuz kapsama alanı elde edin. İşletmenizin her köşesini İnternet'e bağlı tutun ve kullanıcı gruplarınızı, bölümlerinizi veya konuklarınızı, güvenlikleri bağımsız bir şekilde sağlanan 32 ayrı SSID içine dağıtın. Hassas şirket bilgilerini korumak ve dahil ağlara erişimi denetlemek için geniş, erişilebilir Wi-Fi kapsama alanı.
BYOD Çözümleri ve Yüksek Yoğunluklu Ağ Oluşturma
Kendi Cihazını Getir (BYOD), dünya genelinde iş yerlerinde ve işletme ortamlarında giderek yaygınlaşan bir şirket trendi haline gelmektedir. Çalışanlar işlerini yapmak için en yeni buluta bağlı verimlilik uygulamalarına sahip kendi akıllı telefonlarını, tabletlerini ve dizüstü bilgisayarlarını kullanmaktadır ve klasik 2.4GHz bağlantısı yoğundur, bu nedenle bu aygıtların çoğu 5GHz yüksek Wi-Fi hızına ihtiyaç duyar veya bu hızı destekler. Ve iş yerlerinde, otellerde, okullarda veya nüfusu yoğun diğer ortamlarda, erişim noktalarının, müşteri ya da çalışan olsun ağa istekleri zaman bağlanabilen yüksek bir kullanıcı sayısıyla mücadele etmesi gerekmektedir. Edimax Pro çözümleri, aynı anda yüz kullanıcıyı destekleyebilmek için BYOD iş yerleri ve çok sayıda kablosuz cihaz için ideal olan en yeni 802.11ac 2.4GHz ve 5GHz çift bant Wi-Fi sistemini desteklemektedir.


Kusursuz Mobilite
Klasik kablosuz erişim noktaları, normal kullanımda 25m – 30m yarıçapındaki alanları etkili bir şekilde kapsayabilmektedir. Şu anda Edimax Pro erişim noktalarındaki teknolojik ilerlemelerle birlikte, etkili kapsama alanını yaklaşık olarak 1,5 kat daha artırabiliyoruz, Wi-Fi ölü bölgelerini tamamen ortadan kaldırabiliyoruz ve işletme ortamlarında genel kapsama olanağı sunuyoruz. Kablosuz cihazlar, İnternet bağlantısının verimlilik ve üretkenlik için kritik bir bileşen olabildiği ortamlarda kusursuz bir şekilde İnternet'e bağlı kalabilirler ve işletmenin her noktasında akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi çeşitli taşınabilir kablosuz cihazlar üzerinden yüksek hızlı bağlantıdan yararlanabilirler.


Oteller, İş yerleri, Okullar ve Hastaneler
Edimax Pro serisi erişim noktaları, aynı anda 100 kullanıcıyı barındırabilen yüksek hızlı 11ac yüksek yoğunluklu ağ sistemi sayesinde, çok kiracılı binalar, oteller, tatil köyleri, hastaneler, kampüsler, konferans salonları veya yüksek ölçekli ağ kullanımının olduğu diğer yerler için idealdir ve güvenlik ve etkinlik garanti altındadır.


Dolandırıcılık AP Algılama ve Kablosuz İzolasyon
Dolandırıcı erişim noktası algılama sistemi, kötü amaçlı güvensiz ağlara yüklenmiş olabilecek herhangi bir yetkilendirilmemiş SSID'i tespit edebilmektedir ve L2 kablosuz izolasyon, kablosuz erişim güvenliği sağlamaktadır.

Kolay ve Sezgisel Merkezi Ağ Yönetimi Paketi (NMS)
Edimax Pro NMS (Ağ Yönetim Paketi), web-tabanlı bir kablosuz ağ yönetim sistemidir. Şirketin MIS bölümleri, ağ geneli uzaktan yönetim için bir kontrol paneli, harita görünümü, trafik istatistikleri ve kablosuz istemci listesi içeren kolay, uzaktan web-tabanlı bir arayüz kullanarak iş yerlerine uygun Edimax Pro erişim noktalarının güçlü işlevselliğini planlayıp yönetebilmektedir. RADIUS ayarları, WLAN grup ayarları, erişim kontrolü, konuk ağ ayarları ve üretici yazılımı yükseltmeleri, ağın hizmet dışı kalma süresini azaltmak, sorunların giderilmesine yardımcı olmak ve ağ performansını optimize etmek için tek bir noktadan eksiksiz bir şekilde yönetilebilmektedir. Bölge planları ve kurulum sihirbazları da çoklu erişim noktalarına sahip büyük ağların genişletilmesi ve yönetilmesi için kullanılabilmektedir.

 
Edimax CAP1200 2 x 2 AC Dual-Band Ceiling-Mount PoE Access Point, Edimax Pro central Network Management Suite (NMS)AP Dizisi
Edimax Pro Network Management Suite (NMS) AP dizi mimarisini destekler ve da erişim noktalarından oluşan bir grubun merkezi bir şekilde yönetilmesine olanak tanır. NMS, bir erişim noktası üzerine yüklenebilir ve ek bir kablosuz denetleyici gerektirmeden 8'e kadar Edimax Pro erişim noktasını destekleyebilir, böylece maliyetleri düşürülür ve uzaktan verimli AP yönetimi kolaylaştırılır. Erişim noktaları gereksinimlere göre dağıtılabilir ve yapılandırılabilir, böylece şirket MIS'leri için kullanımı kolay bir arayüz ve tam işlevsellik içeren güçlü bir ağ mimarisi oluşturulur ve bu mimari kolay bir şekilde yönetilip gelecekte genişletilebilir.


 
​ Edimax CAP1200 2 x 2 AC Dual-Band Ceiling-Mount PoE Access Point, AP Array

 

Kolay Kurulum Kiti
Kolay kurulum kitiyle tavana montaj ve T-ray montaj tasarımı.
 
Edimax CAP1200 2 x 2 AC Dual-Band Ceiling-Mount PoE Access Point, ceiling-mount, t-rail mount, easy installation


DONANIM
LAN Arayüzü Giga x 1
PoE 802.3af (802.3at'yi destekler)
Anten Tip: 4 adet Dahili PIFA (2 x 2,4GHz, 2 x 5GHz)
Kazanç: 2,82dBi (2,4GHz), 4dBi (5GHz) Maks.
Güç DC: 12V / 1A
802.3af (PoE Injector İsteğe Bağlı)
Boyutlar 17,6 (D) x 3,2 (Y) cm
Ağırlık 305,7g
Güç Tüketimi (Tam Yükleme) 11W
Montaj Tavan
WPS/Sıfırlama Y
LED Gösterge 1. Güç LED'i
2. Tanılama LED'i
Ortam Koşulları İşletme Sıcaklığı: 0°C (32°F) ila 40°C (104°F) arasında
İşletme Nemi: %90 veya daha az
UL94-5VB Tutuşabilirlik Derecesi
Güç Tasarrufu 802.3az
Dahili Alarm Y
KABLOSUZ
Standart 802.11 a/b/g/n/ac Eş zamanlı Çift Bant
Telsiz Sistemi Sayısı 2
Alıcı Hassasiyeti ≤ -95dBm
Sertifikasyon CE / FCC
Hızlı Dolaşım Y
SSID Sayısı 16 (2,4GHz) + 16 (5GHz)
PERFORMANS
Maksimum Veri Hızı 300 + 867Mbps
Eş zamanlı İstemci Sayısı Telsiz Sistemi Başına 50'ye kadar
RF ÖZELLİKLERİ
Frekans Bandı •Telsiz Sistemi Ⅰ: 802.11b/g/n 2.412~2.484(GHz)
•Telsiz SistemiⅡ: 802.11a/n/ac 5.18~5.24(GHz), 5.745~5.825(GHz)
(Desteklenen frekans bandı yerel düzenlemelerle sınırlandırılmaktadır.)
İşletme Kanalları •2,4GHz : ABD/Kanada 1-11; 2,412~2,462GHz
                 Avrupa 1-13; 2,412~2,472GHz
                 Japonya 1-14; 2,412~2,484GHz
•5GHz : Aşağıdaki ülkeler verilen aralıklarda kullanım sağlayabilir:                
               ABD/Kanada: Bant 1:36, 40, 44, 48; 5,180~5,240(GHz)
                                    Bant 4:149, 153, 157, 161, 165; 5.745~5.825(GHz)
               Avrupa: Bant 1:36, 40, 44, 48; 5,745~5,825(GHz)
İletim Gücü •802.11b
  23dBm@1Mbps
  23dBm@2Mbps
  23dBm@5.5Mbps
  23dBm@11Mbps
•802.11g
  23dBm@6Mbps
  23dBm@9Mbps
  23dBm@12Mbps
  23dBm@18Mbps
  23dBm@24Mbps
  22dBm@36Mbps
  20dBm@48Mbps
  19dBm@54Mbps
•802.11gn (2.4G)
  26dBm@MCS0/8
  25dBm@MCS1/9
  25dBm@MCS2/10
  25dBm@MCS3/11
  24dBm@MCS4/12
  23dBm@MCS5/13
  22dBm@MCS6/14
  22dBm@MCS7/15
•802.11a
  23dBm@6Mbps
  23dBm@9Mbps
  23dBm@12Mbps
  23dBm@18Mbps
  23dBm@24Mbps
  22dBm@36Mbps
  20dBm@48Mbps
  19dBm@54Mbp
•802.11an(5G)
  26dBm@MCS0/8
  25dBm@MCS1/9
  25dBm@MCS2/10
  24dBm@MCS3/11
  24dBm@MCS4/12
  23dBm@MCS5/13
  22dBm@MCS6/14
  21dBm@MCS7/15
•802.11ac
  26dBm@MCS0
  25dBm@MCS1
  25dBm@MCS2
  24dBm@MCS3
  24dBm@MCS4
  23dBm@MCS5
  22dBm@MCS6
  21dBm@MCS7
  19dBm@MCS8
  18dBm@MCS9
Alıcı Hassasiyeti •802.11b
  ≤-95dBm@1Mbps
  ≤-90dBm@11Mbps
•802.11g
  ≤-91dBm@6Mbps
  ≤-75dBm@54Mbps
•802.11gn (2.4G)
  ≤-93dBm@MCS0
  ≤-73dBm@MCS7
  ≤-90dBm@MCS8
  ≤-70dBm@MCS15
•802.11a
  ≤-89dBm@6Mbp
  ≤-72dBm@54Mbps
•802.11an(5G)
  ≤-92dBm@MCS0
  ≤-71dBm@MCS7
  ≤-89dBm@MCS8
  ≤-68dBm@MCS15
•802.11ac
  ≤ -86dBm@MCS0
  ≤ -61dBm@MCS9
  ≤ -83dBm@MCS10
  ≤ -58dBm@MCS19
GÜVENLİK
Şifreleme WEP / WPA / WPA2
Kablosuz L2 İzolasyonu Y
İstasyon İzolasyonu Y
IEEE 802.1x Kimlik Denetleyicisi Y
EAP Kimlik Denetleyicisi EAP-FAST / EAP-SIM / EAP-AKA
Gizlenmiş SSID Y
MAC Adresi Filtresi Y
Kablosuz STA Y
Dolandırıcılık AP Algılaması (Edimax Pro Network Management Suite (NMS) ile) Y
YAZILIM
Kablosuz Mod AP / WDS AP / WDS Köprü
802.1q VLAN Y (VID = 1-4095)
Kapsama Ağacı RSTP
QoS (Hizmet Kalitesi) WMM (802.11e)
Maks. İlişkilendirilebilir İstasyon Sayısı
Düz Geçiş IPv6 ve VPN (PPTP, L2TP/IPsec)
DSCP (802.1p) Y
54Mbps'ye kadar Çok Noktaya Yayın Oranı Y
YÖNETİM
Dağıtım Bağımsız
Edimax Pro NMS tarafından yönetilen
Yapılandırma HTTP / HTTPS
SNMP v1, v2c, v3
CLI (Telnet, SSH)
RADIUS Sunucu Dahili
Otomatik Kanal Y
Özel MIB Y

*Maksimum performans, gerçek veri hızları ve kapsama alanı ağ koşullarına ve çevresel faktörlere göre bağlı olarak farklılık gösterebilir. 
*Ağdaki kameraların gerçek izleme çözünürlüğü ve kare hızı, bağlantı hızına bağlıdır.
*Ürün özellikleri ve tasarımı bildirilmeksizin değiştirilebilir.
*Maksimum performans, gerçek veri hızları ve kapsama alanı ağ koşullarına ve çevresel faktörlere göre bağlı olarak farklılık gösterebilir.
*Ağdaki kameraların gerçek izleme çözünürlüğü ve kare hızı, bağlantı hızına bağlıdır.
*Ürün özellikleri ve tasarım haber vermeden değiştirilebilir.